Sunday, December 3, 2023
Kişisel Blog


Windows 10 Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu

Alt Başlıklar1 Windows 10 Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu2 Windows 10 Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu Çözümü Windows 10 Microsoft…Pocket

Windows 10 Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu

Merhaba arkadaşlar Windows 10 kurulumundan sonra genellikle Laptoplarda ve çift ekran kartı olan bilgisayarlarda yaşanılan bir problem olan Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu çözümünden bahsedeceğim sorunu saatlerce uğraştan sonra çözdüm uzun süren sorunlar genellikle basit sorunlar oluyor.
Bu konu ile ilgili google’da bulacağınız çözümleri çoğunu denedim ve hiç biri sorunumu çözmedi bu başlıklar;
– Display Driver Uninstall (DDU) programını kullanmak bu programı kullanılma amacı yanlış yüklediğiniz ekran kartını driverini windows güvenli modda kaldırmak içindir.
– Nvidia DCH Driver driver veya standar driver yükeleme önerileri
– regedit ekran kartı dosyalarını temizleme sonra tekrar yükleme
bunların hiç biri malesef benim yaşadığım sorunu çözmedi.
Benim yaşadığım problemde Nvidia Driver yükleyici açtığımda “this dch driver package is not compatible” hatası alıyordum
Screenshot 1
Windows 10 Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu Çözümü

Sorunun temel nedeni güncelleme windows kurulumunda kullandığınız eski sürüm windows 10 driveri kullanmak için tanıyor ve o versiyonda kalıyor güncel ekran kartı driverini tanıtmak istediğinizde ise “nvidia kurulum programı devam edemiyor” hatası alıyorsunuz. 1.Adım öncelikle çift ekran kartılı bilgisayarlarda öncelikle onboard ekran kartını tanıtmanız gerekiyor. Sizin probleminiz harici ekran kartını tanıttınız onboard ekran kartını tanıtamayıp Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Sorunu alıyorsanız Display Driver Uninstall (DDU) programını kulllanıp invidia, Ati vs ekran kartını kaldırıp önce onboardı kurmanız gerekir. onboard ekran kartını tanıttıktıktan sonra 2. adım Windows Tuşu > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik Buradan bütün güncelleştirmeleri indirip yükle diyip yeniden başlatın bütün güncelleştirmeler bitmesini beklemelisiniz. Hatta güncelleştirmeler bittikten sonra bilgisayar açılırken sizlere mikrofon kullanımı vs ilgili izinler için onay sayfası gelmesi gerekiyor. Güncelleştirmeler bittikten sonra Ekran kartını driverini yükleyini nvidia kurulum programı devam edemiyor hatası artık olmayacaktır ve sorununuz çözülecektir.

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir