Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/mygentr/public_html/wp-content/plugins/wp-social-bookmarking-light/vendor/twig/twig/lib/Twig/Node.php on line 42

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/mygentr/public_html/wp-content/plugins/wp-social-bookmarking-light/vendor/twig/twig/lib/Twig/Node.php on line 198
Saturday, September 23, 2023
Kişisel Blog


Sözde Ergenekon Davası

Alt Başlıklar1 Sözde Ergenekon Davası ! 1.1 Nasıl Başladı ? 1.2 İDDİANAMELER 1.3 ERGENEKON DESTANI NEDİR ? 1.4 Zaman ve…Pocket

Sözde Ergenekon Davası !

 

Nasıl Başladı ?

Ergenekon davası, o zamanlar bir isim belirlenemese de 12.07.2007'de ümraniyede bir evde bulunduğu iddia edilen 27 adet el bombasıyla başladı. Emekli Asb. Oktay Yıldırım'ın bu el bombalarının sahibi olduğu öne sürüldü.
27.07.2007'de, birinci dalga olarak adlandırılan bir operasyonla Asb. Oktay Yıldırım ve onla beraber Ortodoks Kilisesi sözcüsü olan Sevgi Erenerol, Avukat Kemal Kerinçsiz, gazeteci Güler Kömürcü, Sedat Peker, Taner Ünal, Fuat Turgut, Sami Hoştanla ve 10'larca kişi göz altına alındı. Bu operasyonlar neredeyse haftada 2 3 gün yapılarak toplumun çok farklı kişilerini de kapsayacak şekilde genişledi.

İDDİANAMELER

Ergenekon soruşturması sırasında 20'ye yakın dosya birleştirildi. ilginçtir ki ana davaya ait sadece 3 iddianame bulunuyor. Bu iddianameler, birinci, ikinci ve üçüncü ergenekon iddianamesi olarak geçiyor. İddianamelerin hazırlanması yaklaşık bir yıl sürdü 25.07.2008 tarihinde 13.Ağır Ceza Mahkemesine 2500 sayfalık ilk iddianame sunuldu.
Ne yazıyordu bu 2500 sayfalık iddianame de Ergenekon terör örgütü olarak tarif edildi üyeleri yöneticileri darbe teşebbüsüyle suçlandı ve TÜRK'lerin destanı Ergenekon AKP İktidarı tarafından FETÖ'nün eliyle sözde terör örgütü olarak kabul edildi.

ERGENEKON DESTANI NEDİR ?

ergenekon destanı

Türk destanları arasında çok önemli bir yeri vardır. Türklerin kesinlikle esir alınamayacağının kanıtıdır. Ergenekon Destanı Türklerin yani Göktürkler'in doğuşunu anlatan Türk Destanıdır. Düşman tarafından şerefsizce yenilgiye uğratılan Türklerin Ergenekon Ovasında demirden dağları eritip yeniden küllerinden doğup öz topraklarına dönmek için düşmanları ile çarpışmalarını anlatır.
Türkler için böyle büyük önem ve anlam taşıyan Ergenekon Destanı TÜRK Düşmanları tarafından varsayılan bir terör örgütüne adını verdiler !

Zaman ve Bugün Gazetesi

Ergenekon davasında Zaman gazetesinin önemi çok fazladır ne de olsa FETÖ'nün medya koluydu gerçi geçen haftalarda Zaman gazetesinin sahiplerinden beraat etti ama olsun devletimiz FETÖ ile mücadele ediyor. Şöylede ilginç  bir durum var zamanın da Zaman gazetesine laf söyletmeyenlerin ve Zaman gazetesine abonelikleri olanların hepsi bugün FETÖ'ye en çok küfür edenler acaba ortada bırakıldıkları için mi kızgınlar yoksa  kendilerini kamufle mi ediyorlar veya başka bir sebebimi var bilemedim doğrusu…

Şerefsiz Kalemlerin Alçakça Attığı Bazı Manşetler;

ergenekon davası bugün gazetesi

ergenekon davası zaman gazetesi

ergenekon davası zaman gazetesi

 

Bu FETÖ Kumpasında Kimlerin Canı Yandı ve Kimler Canından oldu ?

Savaş Muhabiri Olan Vedat Yenerer'in Antika 1873 yapımı Verdi marka tüfek "uzun namlulu suikast silahı" diye dalga geçer gibi deliller arasına konuldu.

Avukar Ertaç Giray'ın dede'den kalma 1939 yapımı tabancayı tutanaklara 1993 yapımı tabanca olarak geçirdiler.

Milletin ruhsatlı tabancaları adeta bir tırnakçı gibi el çabukluğuyla tutanaklara ruhsatsız olarak geçildi.

Süs olarak yani kalemlik olarak kullanılan barutu boşaltılıp fünyesi alınmış kalemlikleri el bombası olarak kabul edildi. Saçmalıklar şerefsizlikler sil silesi böyle uzayıp gidiyor…

EVET YIL OLDU 2018 ARADAN TAM 12 YIL GEÇTİ 4.AĞIR CEZA MAHKEMESİ'NDEN İNSANLARLA DALGA GEÇEN KARAR GELDİ ;

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Cumhuriyet savcısı davaya ilişkin esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Mütalaada, “Ergenekon Silahlı Terör Örgütü"nün varlığının kesin ve inandırıcı delillerle kanıtlanamadığı belirtilerek, "Bu nedenle varlığı kanıtlanamayan örgütün liderliği, üyeliği ve örgüt adına suç işlenmesinin de söz konusu edilemeyeceği anlaşılmıştır. Bu haliyle iş bu dava kapsamında kovuşturmaya konu edilen, Ergenekon adlı bir terör örgütünün varlığı ispat edilememiştir.” denildi.
Ergenekon Silahlı Terör Örgütü varlığı kanıtlanamamış kumpaslarla şerefsizliklerle kaç insanın hayatını mahfettiniz peki bunlar ne olacak pardon böyle birşey yokmuş demek 12 yıllık süreçte hatatunu mahfettiğiniz ölümüne sebep olduğunuz insanlara ne olacak

Eski Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ

Screenshot 8

Ülkenin eski Genel Kurmay Başkanı Terör Örgütü kurmak ve yönetmekle suçlandı ve hepse atıldı bir ülke için utanılası bir durum tamami ile ülkeyi parçalamak için yapılmış işler bunlar bu konu hakkında Paşa söylenmesi gerekenleri yeterince söyledi tekrar etmeye gerek yok.

YARBAY ALİ TATAR :

yarbay ali tatar

Sözde Ergenekonla beraber yürüdüğü iddia edilen Deniz Kuvetleri Komutanlığı'nda subay olarak görev yapan biri emekli 2 amirale karşı suikast iddialarıyla devam eden soruşturma kapsamında hakkında 2.defa yakalanma kararı çıkarıldığını öğrenince şu sözleri yazarak intihar etti;

yarbay ali tatar intihar mektubu

yarbay ali tatar intihar mektubu

Ruhu Şad Olsun !

Sözde Ergenekon Davasının Savcıları Kimlerdi ?

Bu uydurma kumpas davasının savcılarından biri Zekeriya Öz tutuklanma kararı çıkmadan bir gün önce Gürcistan sınırından kaçarak ülkeyi terk ederek firar etti ateşi bol olsun.
Tarih 16 Temmuz 2008 Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan şu sözleri sarf etti ;
“Ben, Ergenekon davasının savcısıyım…” ve Recep Tayyip Erdoğan Şuan Cumhurbaşkanı…

Ergenekon Davasında amaçları nelerdir ?

– Türklüğü ve Türkleri Aşağılamak
– Türk milletinin destanı olan Ergenekon Destanını değersizleştirmek
– Türk milletinin tarihini ve kültürel genine hakaret etmek
-Yeni Jenerasyonun Ergenekon denince akılların Yüce Türk Milletinin bir Destanı olarak değil de Silahlı Terör Örgütü olarak tanıtmak ve akıllarına kazımaktır !
Yani bu sebepleri tek başlık altında toplamak gerekirse sözde Ergenekon silahlı örgütü TÜRK Milletine yapılmış bir saldırıdır. Zamanında alkışlayan çanak tutan eller kırılsın yok olsun !

 

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Covid-19 Pandemi sürecinde Kentin için, kendin için, sevdiklerin için

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyalım.