Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/mygentr/public_html/wp-content/plugins/wp-social-bookmarking-light/vendor/twig/twig/lib/Twig/Node.php on line 42

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/mygentr/public_html/wp-content/plugins/wp-social-bookmarking-light/vendor/twig/twig/lib/Twig/Node.php on line 198
Saturday, September 23, 2023
Kişisel Blog


Papatya Çayının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Alt Başlıklar1 Papatya Çayının Faydaları ve Zararları Nelerdir?1.1 Papatya Çayının Faydaları1.2 Papatya Çayının Zararları Papatya Çayının Faydaları ve Zararları Nelerdir?…Pocket

Papatya Çayının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Zamanda ileri doğru giderken, insanoğlu günlük yaşantısında biyolojik ve psikolojik olarak karşılaştığı sorunlara çözüm bulmak için geriye doğru gidebilmektedir. Bunun en net örneğini de sağlık sorunlarına çözüm olarak modern tıptan ziyade geleneksel tıbbın sunduğu imkânlara yönelmektedir. Bu noktada bitki çayları ve özellikle papatya çayı pek çok noktada insanların yardımına yetişmektedir.

Papatya Çayının Faydaları

cup of chamomile tea PM3DVH2Faydası saymakla bitmeyecek olan bu mucizevi çiçeğin bizler için en çok fayda sağladığı birkaç noktaya gelin beraber değinelim.

-Kadınların büyük bir çoğunluğunun her ay yaşadığı adet sancısı kâbusunu papatya çayı ile azaltabilir hatta hafif şiddetli ağrılarda tamamen çözüm olarak kullanılabilir.

-Çağımızın korkulu kâbusu olan diyabete papatya çayının iyi geldiğini göz ardı edemeyiz. Papatya çayı ile kan şekeri düşürülebilir fakat tabi ki bu kesin bir çözüm olarak görülemez. Papatya çayı profesyonel bir diyabet ilacı değildir.

-Uyku sorunu özellikle metropollerde yaşayan insanlar için ciddi bir sorun teşkil etmektedir. Uyumadan birkaç saat önce içtiğiniz papatya çayı ile uykuya daha kolay bir geçiş yapabilirsiniz.

-Bir diğer faydası ise sindirim sistemine sağladığı faydadır. Geleneksel tıpta papatya çayı uzunca bir süre sindirim sisteminin çalışmasında bir tedavi yönetimi olarak kullanılmıştır. Gribe iyi gelen bitkiler yazımızı buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

 

Papatya Çayının Zararları

Her şeyin olduğu gibi papatya çayının zararları elbette vardır. Bunlara biraz değinmemiz gerekirse eğer şöyle listeleyebiliriz;

Papatyalar çok narin ve faydalı bitkilerdir fakat sizin papatyaya alerjiniz olabilir. Bu yüzden papatya çayı tüketmeden önce veya tükettikten sonra bir sorunla karşılaşırsanız beklemeden en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

-Eğer hamileyseniz veya emzirme döneminde bir anne iseniz papatya çayını içmeden önce mutlaka kadın doğum uzmanınıza bunu danışmalı ve minimum oranda tüketmelisiniz.

-Az önce değindiğimiz faydalardan bir tanesi olan uyku sürecini kolaylaştırmasını burada da ele almamız gerekebilir. Çünkü eğer çalıştığınız iş dikkat gerektiren bir işse ve papatya çayını çalışma saatleriniz içerisinde içerseniz bu sizin için tehlike oluşturabilir. Bitkiler ve Faydaları kategorimizin diğer yazılarını  buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Covid-19 Pandemi sürecinde Kentin için, kendin için, sevdiklerin için

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyalım.