Sunday, September 24, 2023
Kişisel Blog


Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler Grip en sık karşılaştığımız hastalık türüdür. Özellikle soğuk mevsimlerde kış aylarında yaygın olarak görülür. Ciddiye…

Yazar Mehmet Yağmurlu , Kategori Bitkiler ve Faydaları Sağlık , Tarih 29 Kasım 2018 Etiketler: , , , , ,


Pocket

Gribe İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Grip en sık karşılaştığımız hastalık türüdür. Özellikle soğuk mevsimlerde kış aylarında yaygın olarak görülür. Ciddiye alınmayan grip zatürre ve bronşite çevirir. Grip evde basit yöntemlerle iyileşebilen bir hastalık türüdür. Özellikle doğanın mucizesi şifalı bitkiler ile gribin etkilerini yok edebilirsiniz.

Grip tedavisinde uzmanların tavsiye ettiği şifalı bitkiler şunlardır:

* EKİNEZYA: Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Vücuda direnç verir. Virüs mikrobunun bir numaralı düşmanıdır. Bütün aktarlardan kolayca temin edebilirsiniz.

* ZENCEFİL: Anavatanı Arabistan ve Hindistan olan zencefil grip için çok etkili bir bitkidir. Üst solunum yolu enfeksiyon rahatsızlıklarını giderir. Baş ağrısını keser. İyi bir iltihap gidericidir. Akciğerlerde toksinlerin çoğalmasını engeller. Soluk alıp vermeyi kolaylaştırır.

* SARIMSAK: Kanser tedavisinde aktif olarak kullanılan sarımsak grip için de çok iyi bir antioksidandır. Kalp hastalarının da çok sık tükettiği sarımsak vücuda güç ve kuvvet verir.

* ZERDEÇAL: Grip sonucu ortaya çıkan boğaz ağrısını giderir. Kurkumin maddesi içerir. Kurkumin grip için çok iyi bir ilaç özelliği taşır. Kanser oluşum risklerini azaltır.

* LİMON: Grip için en etkili bitkilerin başında limon gelir. Özellikle nane ile birleştiğinde grip mikrobunun korkulu rüyası haline gelir. Gribi kısa sürede keser ve etkilerini yok eder.

* NANE ÇAYI: Vücuda güç verir, boğaz ağrısını giderir. Boğazdaki tahrişleri yok eder. C vitamini yönünden zengindir. Gribi kısa sürede keser.

* YEŞİL ÇAY: Vücudu güçlendirip toksinleri vücuttan atar ve gribi kısa sürede keser.

* IHLAMUR: Ağrı keser, iltihap giderir. Gribi kısa sürede keser. Boğaz tahrişini önler.

* ADAÇAYI: Farenjidi keser ve grip virüslerini yok eder. Yaygın olarak kullanılan bir bitkidir.

* KUŞBURNU: C vitamini bakımından zengindir. Boğazı rahatlatır. Nefes alıp vermeyi kolaylaştırır. Boğazdaki yanmaları giderir

Benim Kendi Karışımım ;

  • Bal
  • Zencefil
  • Karabiber
  • Limon
  • Tarçın

Garibinize ve öksürüğünüze muhteşem bir karışıma hazır edin.malzemeleri tekrar yazayım zencefil, bal, limon, karabiber ve tarçın limonun kabuklarını soyun ve suyunu sıkın zencefili soyup dilimleyin limon kabuğu , soğuksu ve balı bir cezvenin içerisine ekleyip kaynama noktasına getirin içine limon suyunu , tarçın karabiberi de ekleyin karıştırmaya devam edin2 dk boyunca sonra ocağı kapatıp 5 – 6 dakika dinlendirin süzgeçten geçirip sıcak olarak servis ediniz.

 

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Covid-19 Pandemi sürecinde Kentin için, kendin için, sevdiklerin için

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyalım.