Monday, June 5, 2023
Kişisel Blog


Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)

Alt Başlıklar1 Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT)  1.1 Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) AKP Neden Red Ediyor ?  1.2 Emeklilikte Yaşa Takılanları…Pocket

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) 


EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) yani Emeklilikte Yaşa Takılanların durumu ve ne olacakları en çok merak edilen gündem konularından biri EYT'lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) sesini kim duyuracak yanlarında hangi siyasi parti duruyor artık net bir şekilde anlaşılıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar belkide ülkede bugüne kadar bir ağız, tek ses olup seslerini gerekli yerlere duyuran grup olabilir amaçlarına ulaşabilirler mi zamanla göreceğiz.Türkiye'nin gündeminden düşmeyen ama hükümetin bi haber olduğu EYT'liler (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) gözlerini meclise dikmiş durumdalar bu konu ile ilgili İYİ Parti defalarca Kanun önergesi verse de MHP ve AKP 'nin oylarıyla red ediliyor. 


Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) AKP Neden Red Ediyor ? 

Ak Parti  EYT'lilerin mutlu olacak diye ülkeyi mi batıralım görüşünde öyle şey mi olur demeyin öyle şey var. Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan EYT'liler için şu sözleri sarf etti "Bir kesimi mutlu etmek adına ülkemizin tüm dengelerinin bozulmasına müsaade edemeyiz. Sosyal güvenlik sistemimizi yeni bir batağın içine niye sürükleyelim?"  05.12.2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın Venezuela ziyaretinde Cumhurbaşkanı Erdoğan Venezuela'ya camii yapmak için Maduro'dan yer istediğini belirtti ve Türkiye'nin Venezuela'nın ihtiyaçlarını karşılayacak güçte olduğunu söyledi. Ama EYT'lileri karşılayacak gücümüz yoktur.

Emeklilikte Yaşa Takılanları (EYT) MHP Neden Red Ediyor ? 


MHP'de şöyle garip bir durum var MHP 24 Haziran 2018 Genel Seçim ve Cumhurbaşkanı seçiminde seçim beyannamesinde EYT'lilerin mağduriyetlerinin giderileceği vaadini verdi.
MHP'ye oy vermiş EYT'liler MHP'nin kendilerini kandırdıklarını düşünüyorlar, sırf oylarını alabilmek için böyle bir vaatte bulunmuş olup, lakin bu mağduriyetin giderilmesi için hiç bir adım atmadığı gibi atana da engel olmuştur.
İYİ Parti ne zaman Emeklilikte Yaşa Takılanlar için çalışma yapsa  MHP tarafından ya çekimser kalınıyor ya da red ediliyor. Bunu da şu şekilde açıklıyorlar İYİ Parti'nin sunduğu hiç bir teklife evet oyu vermeyiz diyorlar.

İYİ Parti Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Yanında


Bugüne kadar seçim öncelerinde gerek hükümet gerek diğer siyasi partilerin seçim beyannamelerinde EYT'liler (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) olsa da sadece oylarını almak için boşa atılan vaatlerden biriydi. İYİ Parti'nin seçim beyannamesinde EYT'liler (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) ile ilgili bir vaat yoktur. Buna rağmen İYİ Parti Meclise girdikleri günden bu yana EYT'lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) Mecliste sözcüsü olmuştur. Diğer partilerin İYİ Partinin önergelerini, tekliflerini neden red ettiklerini yukarıda belirtmiştim Ak Parti Ülke batar diyor bu fikri değişecek gibi de görünmüyor, MHP İYİ Parti'nin sunduğu önergelere evet oyu vermeyiz diyorlar. İYİ Parti'de MHP'ye şu şekilde cevap veriyor." Madem EYT'lileri (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) önergeyi İYİ Parti verdi diye kabul etmiyorsunuz. O zaman siz verin biz evet diyelim yeter ki vatandaşın mağduriyeti giderilsin." Yinede MHP'den bir ses yok, malesef şöyle de bir durum var MHP red oyu vermese önerge kabul edilip milyonlarca vatandaşın mağduriyeti giderilecek. Bakalım İYİ Parti Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) sesi olmaya devam edecek gibi görünüyor.
 

İYİ Parti'nin Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Verdiği Önerge ve Kanun Teklifleri

emeklilikte yasa takilanlar

iyi parti eyt kanun teklifi

iyi parti eyt kanun teklifi twit

iyi parti eyt kanun teklifi twit2

CHP'de Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT) Destekcisi 


EYT'lilerin (Emeklilikte Yaşa Takılanlar) İYİ Partiyle beraber CHP'de destekliyor yakın zamanda CHP'de EYT'liler için mecliste bu konu araştırılsın durumlar nedir bakılsın diye önerge verdi, AKP ve MHP'nin oyları ile  red edildi. CHP; Emeklilikte yaşa takılanlar” olarak bilinen vatandaşların, uzun yıllar boyunca sorunlarına çözüm aradığını ancak parlamento çoğunluğu oluşmadığı için beklentilerin karşılanamadığı vurgulandı. 
 

Emeklilikte Yaşa Takılan Vantandaşlar hak ettikleri emekliliklerine bir an önce kavuşmalarını temenni ediyorum.

 

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Covid-19 Pandemi sürecinde Kentin için, kendin için, sevdiklerin için

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyalım.