Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/mygentr/public_html/wp-content/plugins/wp-social-bookmarking-light/vendor/twig/twig/lib/Twig/Node.php on line 42

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/mygentr/public_html/wp-content/plugins/wp-social-bookmarking-light/vendor/twig/twig/lib/Twig/Node.php on line 198
Wednesday, September 20, 2023
Kişisel Blog


Doğal Yollarla İştah Kapatma Yöntemleri

Alt Başlıklar1 Doğal Yollarla İştah Kapatma Yöntemleri1.1 Su Tüketmek1.2 Alkali Su Tüketmek1.3 Çay Ve Kahve Tüketmek1.4 Protein Tüketmek Doğal Yollarla…Pocket

Doğal Yollarla İştah Kapatma Yöntemleri

Hayatta insanı mutlu eden bir şeyler varsa onlardan biri yemek yemek diyebiliriz. Türk olarak kültürümüzde de bu yemek seviciliğini sofra alışkanlıklarımızda, gittiğimiz misafirliklerde de görmemiz mümkün. Yaz olsun, kış olsun her mevsimin ayrı bir güzelliği var ve her mevsimin yiyecek olarak da ayrı bir kültürü var. Örneğin yazın daha çok tatlı tercih ederken, kışın daha çok baharatlı yiyecekler tercih ediyoruz. Anlayacağınız yemenin hiç sonu yok, onun için sürekli iştah kapatma yöntemlerini arayıp duruyoruz. Yazın yiyoruz, kışın yiyoruz ama ne güzel yiyoruz. Ancak aşırı yeme isteği bizlere kilo alımı olarak geri dönerken, bazen de hastalıklara neden olabiliyor. Bu nedenle artık buna bir dur dememizin vakti geldi. Burada sevdiğiniz bir şeyden tiksindirme yollarından elbette bahsetmeyeceğim. Sadece ufak ipucu olabilecek bilgilerle gün içinde artık daha az yemenizi sağlayabileceksiniz. Gelin bunlara hep birlikte bir göz atalım.

  • Su Tüketmek

Su tüketmek İştahınızı Kapatmaya Yardımcı Olur

Su tüketmenin iştah kapatmayla ne ilgisi olduğunu anlamaya bilirsiniz. Aslında çok ilgisi var. Araştırmalara göre yeteri kadar su içmeyen insanların daha fazla açlık hissi hissettiği söyleniyor. Bunun nedeni ise susuz kalan bedeniniz su istiyor ve siz onun susuzluk mu yoksa açlık hissi mi olduğuna bir türlü karar veremediğiniz için yemek yeme ihtiyacı duyuyorsunuz. Ya da su yerine şekerli meyve suları içiyorsunuz. Bu da daha fazla yeme ihtiyacı hissetmenize neden oluyor. Bu nedenle hergün kilo başına 30ml su tüketmeniz sizin iştahınızın kapanmasına yardımcı olabilir.

  • Alkali Su Tüketmek

alkali su içmek iştahınızı kapatmaya ayardımcı olur

Alkali su bir besinle birleştirilip vitamin ve mineralce zenginleştirilen içeceklerdir. Örneğin suyunuza tarçın çubuğu koyarak tüketmeniz sizin daha az yeme ihtiyacı hissettirecektir. Tarçın aynı zamanda şeker dengelemesiyle de bilinir. Bu nedenle tatlı krizlerinizi bastırmanız daha kolay hâle gelecektir. Bunun yanında limonlu naneli su tüketmek her zaman iştah kapatıcı bir özelliğe sahip olmuştur. Gün boyu o nane sizin ağzınızda kalacak ve bu nedenle yeme dürtünüz belki de hiç aklınıza bile gelmeyecektir.

  • Çay Ve Kahve Tüketmek

Çay ve KAhve Tüketmek İştahınızı Kapatmaya Yardımcı Olur

Özellikle bitki çayları çok iyi bir iştah kapatıcı içeceklerdir. Gün içinde açlık hissinizi bastırmak için istediğiniz bitki çayını şekersiz olarak tüketebilirsiniz. Bitki çayları genellikle sizin kızan ağzınızı oyalamak için iyi bir kandırıcıdır. Bunun yanında kahve tüketmekte hem metabolizmayı hızlandırır, hem de aroması sizin açlık hissinizi ortadan kaldırır. Öğünler arasında bir şey yemek istemeyenler için kahve çok iyi bir tercihtir. Bu nedenle gün içinde mutlaka bitki çayı ve ya kahve tüketmenizi öneririz.

  • Protein Tüketmek

protein tüketimi iştahınızın kapanmasına yardımcı olur

Protein hayatımızın en önemli besin kaynaklarıdır. Aslında yeterli proteini hayatımızdan çıkardığımız günden beri kilo alıyoruz diyebiliriz. Öğünlerinizde mutlaka protein tüketmelisiniz. Ara öğünlerde fazla kilo almamak için sürekli sebze ve ya salata yerseniz bu sizi çok fazla acıktırır, protein tüketimi en iyi iştah kapatma yöntemlerinden biridir.

Sonucunda ise gece açlık krizleri başlar ve gün içinde yemediğiniz yemeği bir anda akşam yersiniz. Bu da çok fazla kilo olarak size döner. Proteini öğünlerinizde yediğinizde uzun süre tok kalarak başka bir yeme ihtiyacı hissetmezsiniz. Gece atıştırmalarınız da ortadan kaybolur. Proteine hayatınız da önemli bir yer verin. Hatta sadece proteinle beslenerek 1 ayda 19 kilo verdim bunla ilgili yazımı okumak için buraya tıklaya bilirsiniz.

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Covid-19 Pandemi sürecinde Kentin için, kendin için, sevdiklerin için

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyalım.