Friday, September 23, 2022
Kişisel Blog


Açlık Otu: Nedir, Faydaları Nedir, Kilo Verdirir mi? , Nasıl İçilir?

Alt Başlıklar1 Açlık Otu: Nedir, Faydaları Nedir, Kilo Verdirir mi? , Nasıl İçilir?1.1 Açlık Otu Nedir? 1.2 Açlık Otunun Faydaları…Pocket

Açlık Otu: Nedir, Faydaları Nedir, Kilo Verdirir mi? , Nasıl İçilir?

Nedir bu açlık otu, nasıl kullanılır, yağ yakar mı? , zayıflamaya etkisi var mı ?,  sindirim sistemini çalıştırır mı ? bu soruların cevabını bu makalemde bulacaksınız.

Açlık Otu Nedir?

Açlık Otu Nedir?

Afrika kökenli bir bitki olan açlık otu,  halk arasında erkek sinameki ve deve gözü olarak da bilinir. Pandemi sürecinde sürekli evde kalarak hayatımız daha da hareketsiz hale geldi ve bunlar bizlere kilo olarak dönüyor. Peki bunun açlık otu ile alakası ne  diye sorarsanız halk arasında açlık otu “doğal müshil çayı” olarak da bilinir bu sebeple zayıflama konusunda olumlu etkileri vardır.

Açlık Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Açlık otu Tansiyon hataları üzerinde muhteşem etkileri vardır. Açlık otu tansiyonu düzenlediği söylenmektedir.
  • Tükettiğimiz besinlerin bağırsak floramız da yarattığı hasarı açlık otu sayesinde onara biliriz. Açlık Otu Bağırsak florasını düzenleme konusunda destekleyici bir bitkidir.
  • Açlık otunun zayıflamadaki en büyük etkilerinden biri de metabolizmayı hızlandırması ve bunun sayesinde zayıflama sürecinize katkı sağlar.
  • Açlık otu aşırı gaz sancılarınızı ve hazımsızlıklarınızı giderme konusunda en iyi doğal çözümlerdendir.
  • Açlık otu önerilen miktarda kullanıldığında boşaltım ve sindirim sisteminizi düzenleme konusunda yardımcı oluyor.
  • Açlık otu sadece sindiririm sistemi ve metabolizmanızı çalıştırarak zayıflamanıza yardımcı olmuyor, açlık otu aynı zamanda tokluk hissi vererek de zayıflamanıza yardımcı oluyor.
  • Açlık otunun antioksidan etkisiyle vücudun yak yağmasına destek veriyor.
  • Açlık otu kabızlık sorunuz var ise en iyi bitkisel çözümdür, açlık otu doğal bir müshildir.

Açlık Otu Kilo Verdirir mi?

Öncelikle bir konuda anlaşmamız gerekiyor, açlık otu kilo vermenizde yardımcı bir bitki olsa da tek başına bölgesel zayıflamanıza çokta yardımı dokunmaz. Açlık otu sayesinde total kilonuzda düşüş görürsünüz.

Açlık otu yukarıda ki faydalarında da belirttiğimiz üzere doğal bir müshil olduğu için bağırsaklarınızı çalıştırarak, kabızlık sorununu ortadan kaldırarak destek verir. Bu sayede kilo vermenizi sağlar yani açlık otu kilo verdirir mi sorusunun cevabı evet kilo verdirir.

Açlık Otu Nasıl Kullanılır?

Açlık otu aktarlarda kuru ot olarak satılır yukarıda fotoğrafta görüldüğü şekildedir. Bu sebeple açlık otu çayı yapılarak tüketilir.

Açlık Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Açlık Otu Çayı

Öncelikle tek kişilik içilmesi gereken miktarı size belirteyim siz kişi sayısına göre ayarlamanızı yaparsınız.
– 1 Bardak su
– 10 adet açlık otu

Bir bardak suyu güzelce kaynatınız. Daha sonra kaynattığınız suyu bir bardağa aktarınız içerisine 10 adet açlık otu yaprağını aktarınız ve  6 -7 dakika demlenmeye bırakınız. Demlendikten sonra içerisinden açlık otu yapraklarını çıkartınız ve tüketiniz. Açlık otunu kaynatmamanız önerilir. Ek bilgi olarak da açlık otunu filtre kahve ile tüketenler olduğunu da duydum ama ben hiç denemedim.

Açlık Otunun Zararları

Her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi açlık otunun da fazlası zarardır. Açlık otunun fazla tüketiminde sizleri ishal edeceği için vücut fazlasıyla su kaybı yaşayacaktır ve bu vücuda farklı şekillerde zarar verebilir. Bilinen başka bir zararı bulunmamaktadır. Bitkiler ve faydaları kategorimi incelemek isterseniz buraya tıklayarak gidebilirisiniz.

Yorumlar


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Covid-19 Pandemi sürecinde Kentin için, kendin için, sevdiklerin için

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Uyalım.